Przygotowanie do badań

Informacje dla opiekunów zwierząt

Przygotowanie do operacji – wskazane wcześniejsze badanie krwi- morfologii i podstawowe parametry mówiące o pracy narządów wewnętrznych; u zwierząt starszych wskazane także badanie EKG; ew. i badanie RTG ( zwłaszcza przed zabiegami usuwania zmian nowotworowych). Badania te należy wykonać nie wcześniej niż tydzień przed zabiegiem, aby nie straciły na aktualności i omówić z lekarzem co najmniej 1 dzień przed planowana operacją.

Nie podawanie pokarmu przez co najmniej 12 h przed, podawanie wody do woli i odstawiamy na 1 h przed

Rozważenie konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności przy okazji znieczulenia ogólnego takich jak: sanacja jamy ustnej, wszczepienie mikrochipa czy czyszczenie uszu u zwierząt agresywnych.

Powyższe czynności wykonywane są za dodatkową opłatą i wykonywane są po wcześniejszym ustaleniu z opiekunem tylko wtedy, gdy nie pociągają dodatkowego zagrożenia dla zwierząt. Odbiór zwierzęcia po operacji możliwy jest dopiero po całkowitym wybudzeniu ze znieczulenia ogólnego.

Beata Wilczyńska

Wspaniałe podejście do zwierzaków. Świetni fachowcy. Praktycznie po pierwszej wizycie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać. Polecam każdemu właścicielowi naszych zwierzaków :)

źródło: Facebook

Realizacja: Soluma.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.